Patek Philippe otwiera darmową szkołę dla zegarmistrzów

AD
opublikowano: 06-10-2015, 17:24

Producent luksusowych zegarków uruchamia dwuletnią szkołę zegarmistrzów, zapewniając jednocześnie finansowanie edukacji adeptom tej sztuki. Haczyk? Na razie na roku jest tylko 6 miejsc.

Chętnym, którzy przejdą przez rekrutacyjne sito Patek Philippe zapewnia nie tylko darmowe szkolenie u najlepszych mistrzów swoich pracowni, ale również dofinansowanie kosztów utrzymania oraz – co pewnie najważniejsze – miejsce pracy po ukończeniu studiów.

Nowojorski zakład produkcji i naprawy zegarków Patek Philippe
Zobacz więcej

Nowojorski zakład produkcji i naprawy zegarków Patek Philippe mat. prasowe Patek Philippe

Aby znaleźć kandydatów na pierwszy semestr w tym roku firma posłużyła się headhunterem, który szukał chętnych wśród bezrobotnych aplikujących o pracę w branży technicznej. Spośród 200 zgłoszonych Patek Philippe wybrał 80 najlepszych, których zabrał na warsztaty do swojej nowojorskiej pracowni. Na studia przyjęto tylko sześciu, kierując się „poziomem ich zainteresowania i ciekawości wobec pracy zegarmistrza”.

- Wszyscy w tej branży rozumieją, jak trudno znaleźć zegarmistrzów na najwyższym poziomie - mówi Larry Pettinelli, prezes Patek Philippe na USA. - Ponieważ zainteresowanie mechanicznymi zegarkami rośnie nieprzerwanie od 20 lat musimy zapewnić naszym klientom wysoko wykwalifikowany serwis - dodaje.

To drugi zagraniczny program szkoleniowy prowadzony przez tę firmę poza jej siedzibą w Genewie. Podobny realizowała w 2013 r. w Szanghaju.

Bloomberg przypomina, że właściwie wszystkie większe ośrodki szkolące zegarmistrzów do obsługi luksusowych zegarków mechanicznych poza Szwajcarią są sponsorowane przez producentów. Rolex ma swoje Technikum Zegarmistrzowskie w Liditz, Richemont prowadzi w Denver Szwajcarski Instytut Zegarmistrzowski zaś grupa Swach ma swoją Szkołę Zegarmistrzowską Nicolas'a G. Hayek'a.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy