Patel: bliżej wojny handlowej niż kiedykolwiek wcześniej

opublikowano: 26-06-2018, 07:38
aktualizacja: 26-06-2018, 07:39

Inwestorzy coraz bardziej obawiają się, że retoryka wojny handlowej eskaluje do czegoś, co będzie miało poważne konsekwencje, powiedziała Sheila Patel, szefowa Goldman Sachs Asset Management International.

- Dotarliśmy do punktu, w którym wydaje się, że pewne konkretne rzeczy zostały określone – powiedziała Patel. – Staliśmy się bardziej ostrożni, tak jak nasi inwestorzy – dodała.

W poniedziałek amerykańskie rynki akcji zareagowały na wzrost napięcia w relacjach handlowych USA z głównymi partnerami handlowymi największym spadkiem od początku kwietnia. Dodatkowo inwestorów zaniepokoiły sygnały ze spółek. Harley-Davidson ogłosił przeniesienie części produkcji z USA w celu uniknięcia wprowadzenia odwetowych ceł w Unii Europejskiej.

Patel zwraca uwagę, że wcześniej było wiele sytuacji kiedy retoryka nie przekładała się na rzeczywiste działania. To powodowało, że inwestorzy mogli odetchnąć.

- Teraz USA mogą zrobić coś całkiem konkretnego, co wywoła reakcję Chin i Unii Europejskiej. To ta reakcja i potencjalna wymiana ciosów powoduje, że ludzie zrobili się dużo bardziej nerwowi – powiedziała szefowa Goldman Sachs Asset Management International.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu