Patentus rusza z ofertą

KSA
opublikowano: 29-09-2009, 00:00

Producent sprzętu dla górnictwa chce sprzedać 3 mln nowych akcji. Liczy na 8 mln zł.

Producent sprzętu dla górnictwa chce sprzedać 3 mln nowych akcji. Liczy na 8 mln zł.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na GPW pojawi się kolejna spółka związana z branżą górniczą. Ofertę publiczną zaczyna właśnie Patentus, którego około 80 proc. przychodów pochodzi ze zleceń dla segmentu wydobywczego.

— Jednym z elementów strategii jest dywersyfikacja przychodów. Chcielibyśmy, by udział branży górniczej w sprzedaży zmniejszył się w ciągu 2-3 lat do około 60 proc. — mówi Józef Duda, prezes Patentusa.

Pszczyńska spółka ostrzy sobie zęby m.in. na zamówienia z segmentu energetycznego. Liczy też na kontrakty z rynku chińskiego — wiosną tego roku podpisała listy intencyjne w sprawie współpracy z Datong Group.

Pieniądze z oferty publicznej — maksymalnie może to być 8 mln zł netto — Patentus chciałby jednak przeznaczyć na inwestycje w kraju. Planuje m.in. rozbudowę zakładu obróbki skrawaniem oraz przejęcia.

— Przyglądamy się podmiotom produkującym sprzęt, ale niekoniecznie dla górnictwa — mówi Józef Duda.

Patentus prognozuje na ten rok 70 mln zł przychodów i 7 mln zł zysku netto. 2008 r. zakończył sprzedażą na poziomie 68 mln zł i czystym zarobkiem w wysokości 6,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane