Patowy finisz na Wall Street

opublikowano: 22-09-2017, 22:07
aktualizacja: 22-09-2017, 22:09

Amerykańskie giełdy kończyły tydzień w mieszanych nastrojach. Trochę szkoda, bo tydzień należał do w miarę udanych. Indeksy ustanawiały nowe rekordy, co biorąc pod uwagę niepewne otoczenie polityczne i mieszane dane z gospodarki trudno jednoznacznie wytłumaczyć.

W piątek lekka przewaga leżała po stronie sprzedających, ale w końcówce doszło do kontrataku kupujących. Ostatecznie tylko indeksowi blue chipów nie udało się wyjść na plus, i stracił 0,05 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zyskał natomiast 0,06 o proc. zaś technologiczny Nasdaq podrożał o 0,07 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Największy negatywny wpływ na indeksy miały sektory finansowy i opieki zdrowotnej. Po przeciwnej stronie najmocniej drożały udziały spółek z sektorów usług telekomunikacyjnych i energetycznego.

W skali całego tygodnia Dow Jones IA zyskał 0,4 proc. notując deugi tygodniowy wzrost z rzędu. S&P50 urósł o 0,1 proc. zaś technologiczny Nasdaq stracił 0,3 proc.  na co największy wpływ miała korekta wyceny akacji Apple.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Patowy finisz na Wall Street