Patria odpiera zarzuty Macierewicza

DI
28-02-2007, 00:00

Krok po kroku

Krok po kroku

Po raporcie o WSI

Fińska Patria nie zgadza się z zarzutami dotyczącymi m.in. możliwości bojowych kupionego od niej przez polską armię transportera Rosomak, zawartymi w raporcie komisji Antoni Macierewicza. Twierdzi, że pojazd pomyślnie przeszedł testy, a wymieniony w nim przypadek zatonięcia nigdy się nie wydarzył. W 2004 r. wóz na 240 parametrów spełnił 212, 22 trzeba było poprawić. Finowie i przedstawiciele polskich zakładów produkujących Rosomaka podkreślają, że obecnie nie ma z nim żadnych kłopotów technicznych.

2002

Patria i WZM z Siemianowic Śląskich wygrywają przetarg na dostawę transportera dla wojska. Pojawiają się liczne zastrzeżenia do przetargu i parametrów wozu, ale sąd i NIK, badające sprawę w 2003 i 2004 r., nie mają zastrzeżeń.

2007

Powstaje raport Macierewicza, przypominający wątpliwości sprzed lat. Dotyczą one m.in. pływalności pojazdu i jego transportu powietrznego. Spółka odpiera zarzuty. Podkreśla, że wóz przeszedł testy m.in. w Słowenii, RPA, Kuwejcie i ZEA.

II poł. 2007

Wtedy wyjaśni się, czy Rosomak, który powstał dzięki współpracy z Patrią, zakwalifikuje się do dalszych etapów przetargu w Malezji. Publikacja polskiego raportu negującego możliwości bojowe wozu może okazać się „strzałem w kolano”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Patria odpiera zarzuty Macierewicza