Patrowicz kupuje

KSA
opublikowano: 23-06-2010, 00:00

Inwestor dokupił akcje swoich spółek. Jeśli ceny się utrzymają — będzie nadal to robił.

Inwestor dokupił akcje swoich spółek. Jeśli ceny się utrzymają — będzie nadal to robił.

Spółki z grupy płockiego biznesmena Mariusza Patrowicza sypnęły komunikatami. Giełdowe Fon i Elkop oraz notowane na NewConnect Urlopy. pl poinformowały o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych. W każdym przypadku chodzi o Mariusza Patrowicza, który zwiększył swoje zaangażowanie (o mniej niż 1 proc.). Na zakupy — biorąc pod uwagę średnie ceny transakcji — wydał około 90 tys. zł.

— Na naszych, ale też innych małych spółkach był ostatnio marazm. Kursy spadały pod własnym ciężarem. Postanowiłem wykorzystać tę sytuację i dokupić — mówi Mariusz Patrowicz.

Przyczyn przeceny na "maluchach" i "średniakach" upatruje w toczących się ofertach publicznych.

— Tauron wyssał z rynku w ubiegłym tygodniu parę miliardów złotych. To nie mogło nie znaleźć odzwierciedlenia w wycenie innych spółek — przyznaje biznesmen.

Nie zmienia strategii wobec małych i średnich spółek.

— Jeśli ceny nadal będą atrakcyjne, będę kupował. Nie tylko akcje swoich spółek, ale też innych, przy których nie muszę informować o zwiększaniu zaangażowania, bo nie zasiadam w organach ani nie przekroczyłem progu 5 proc. — mówi Mariusz Patrowicz.

Nie ujawnia, o jakie inne podmioty chodzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy