Paul Tudor Jones namawia do kupowania akcji

opublikowano: 12-06-2019, 15:40

Znany amerykański inwestor-miliarder, Paul Tudor Jones, przekonuje do kupowania akcji w związku z rosnącą szansą na cięcie stóp procentowych i nowe maksima na rynkach w USA.

- Trzeba teraz kupować akcje – powiedział Tudor Jones, który zasłynął z potrojenia wartości pozycji po przewidzeniu krachu w 1987 roku.

Paul Tudor Jones
Zobacz więcej

Paul Tudor Jones fot. Bloomberg

Jego zdaniem, wojna celna toczona przez prezydenta Donalda Trumpa z Chinami zwiększa szansę cięcia stóp przez Fed. Oczekuje agresywnej, ale krótkotrwałej obniżki stóp. Jednocześnie nie podziela oczekiwań, że nastąpi ona już niedługo.

- Nie uważam, że pierwsze cięcie nastąpi w 2019 roku – powiedział Jones. - Nie uważam, że doszłoby do tego, gdyby nie było tej bitwy na cła. To przyspieszyło wszystko – dodał.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA