Czytasz dzięki

Paulina Strugała prezesem PKO Banku Hipotecznego

  • PAP
opublikowano: 04-04-2018, 19:05
aktualizacja: 04-04-2018, 19:06

Rada Nadzorcza PKO Banku Hipotecznego powołała z dniem 16 kwietnia Paulinę Strugałę na prezesa zarządu spółki - poinformował bank PKO BP. Warunkiem objęcia stanowiska przez nową prezes jest zgoda Komisji Nadzoru Finansowego.

Bank zaznaczył, że do czasu uzyskania zgody KNF, Paulina Strugała będzie wiceprezesem pełniącym obowiązki prezesa.

PKO Bank Hipoteczny jest spółką w 100 proc. zależną od PKO Banku Polskiego i specjalizuje się w złotowych kredytach mieszkaniowych. Głównym jego celem jest pozyskanie długoterminowego finansowania poprzez emisję listów zastawnych.

Jak poinformował też PKO BP, Paulina Strugała jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada uprawnienia brytyjskiego biegłego rewidenta wydane przez Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), tytuł Executive MBA wydany przez Ecole Nationale des Ponts et Chaussees w Paryżu i University of Bristol oraz jest członkiem Advanced Management Program w IESE Business School, University of Navarra. Karierę zawodową rozpoczęła w 1995 roku w warszawskim biurze KPMG, w którym do 2006 r. przeszła wszystkie stopnie kariery do stanowiska dyrektora, specjalizując się w audycie i innych usługach poświadczających dla instytucji świadczących usługi finansowe w Polsce, w tym banków, towarzystw i funduszy inwestycyjnych oraz zarządzających aktywami. W grudniu 2006 roku rozpoczęła pracę na rzecz PKO/Credit Suisse TFI (obecnie PKO TFI) jako dyrektor zarządzający odpowiedzialny za operacje.

Nowa prezes PKO BP Banku Hipotecznego z PKO Bankiem Polskim związana jest od lutego 2010 roku, gdzie jako dyrektor odpowiadała za funkcję audytu wewnętrznego Banku oraz Grupy Kapitałowej. W toku kariery zawodowej zajmowała się badaniem sprawozdań finansowych, doradztwem w zakresie rachunkowości i sprawozdawczości finansowej, formułowaniem strategii i rozwiązań, analizą kluczowych ryzyk w działalności banków i innych instytucji finansowych w ramach oceny systemów kontroli wewnętrznej i zarządzania ryzykiem oraz licznymi projektami nastawionymi na poprawę istniejących rozwiązań.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane