Paulsen: największym ryzykiem jest wymykająca się spod kontroli inflacja

opublikowano: 29-04-2021, 14:04

Dla inwestorów i rynku byka największym zagrożeniem jest wymykająca się spod kontroli inflacja, uważa Jim Paulsen, szef inwestycji w Leuthold Group, zarządzający ponad 1 mld USD aktywów.

- Widzę całkiem spore szanse, że inflacja wyrwie się spod kontroli i wymusi na Fed oraz rynku obligacji odruchową reakcję w celu zapobiegnięcia przegrzaniu – powiedział Paulsen w CNBC.

Jego zdaniem, prawdopodobieństwo wyrwania się inflacji spod kontroli to ok. 40 proc. Paulsen wątpi, czy przekonanie Fed iż obecny wzrost inflacji jest przejściowy jest trafne. Obawia się, że polityka monetarna i fiskalna w ostatnich miesiącach była zbyt agresywna, „nadmierna i dramatyczna”.

Pomimo dostrzegania zagrożenia inflacyjnego, Paulsen uważa, że gospodarka USA może sobie z nim poradzić. Podkreśla, że jest ona całkiem inna niż pół wieku temu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane