Paulson: koniec kryzysu bliski, kupujcie domy

WST, Bloomberg
opublikowano: 12-07-2010, 10:12

John Paulson, amerykańska legenda funduszy hedgingowych wierzy, że gospodarka Stanów Zjednoczonych przeżywa okres ożywienia i optymistycznie odnosi się do tamtejszego rynku nieruchomości.

„Myślę, że jesteśmy bardzo blisko końca kryzysu kredytowego. Znajdujemy się w środku trwałego uzdrowienia w USA. Ryzyko realizacji scenariusza drugiego dna recesji jest obecnie mniejsze niż 10 proc.” – stwierdził Paulson, założyciel i prezez Paulson&Co.

Amerykańska gospodarka odnotowała w I kw. wzrost PKB rzędu 2,7 proc.

Jego zdaniem, tąpnięcie na rynku nieruchomości dało ogromną okazję do zakupów.

„To doskonały moment na zakup domu w Ameryce” – sugeruje.

Według ostatniego odczytu, indeks S&P/Case-Shiller, obrazujący zmiany cen nieruchomości w 20 okręgach metropolitalnych w USA wzrósł w kwietniu o 3,8 proc. w ujęciu rocznym. To najwyższa dynamika od września 2006 r.

Paulson oczekuje, że ceny domów wzrosną w przyszłym roku o 10 proc. Jak dodaje Bloomberg, kupił on tereny budowlane na Florydzie i w południowej Kalifornii.

WST, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Paulson: koniec kryzysu bliski, kupujcie domy