Paulson: Niektórzy właściciele domów w USA znów staną się wynajmującymi

PAP
opublikowano: 04-12-2007, 12:03

Niektórzy właściciele domów w USA znów staną się wynajmującymi, bo nie wszystkim uda się pomóc w obecnym kryzysie kredytowym - ocenił sekretarz skarbu USA Henry Paulson w wywiadzie w CNBC.

Paulson spodziewa się, że w tym tygodniu amerykańska administracja i banki osiągną zgodę w sprawie planu pomocy kredytowej.

Sekretarz skarbu USA powtórzył, że podczas gdy recesja na rynku nieruchomości i ograniczony dostęp do kredytów będą stanowić obciążenie dla wzrostu gospodarczego, to amerykańska gospodarka pozostaje fundamentalnie zdrowa, ze stałą inflacją, trwającym wzrostem zatrudnienia, dobrymi wynikami firm i rosnącym eksportem.

Paulson powtórzył, że popiera politykę silnego dolara i, że choć amerykańska gospodarka, jak inne, przeżywa wzloty i upadki, to jej fundamentalna siła będzie mieć swoje odzwierciedlenie na rynkach finansowych (w kursie dolara). (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Paulson: Niektórzy właściciele domów w USA znów staną się wynajmującymi