Paulson zadowolony z dokonań Trumpa, wybrałby go ponownie

opublikowano: 23-01-2019, 19:24

John Paulson, znany menedżer funduszu hedgingowego chwali politykę prezydenta Donalda Trump i uważa, że powinien on rządzić przez drugą kadencję.

- Myślę, że zrobił świetną robotę i go popieram – powiedział w CNBC Paulson, który po tym jak zarobił wielkie pieniądze podczas kryzysu 2008 roku nie miał już potem tak dobrej passy. - Generalnie, popieram realizowaną przez niego politykę i, wiecie, poparłbym go gdyby ponownie ubiegał się o stanowisko prezydenta – dodał. 

W 2016 roku Paulson był jedną z pierwszych znanych osób ze świata finansowego, które poparły Donalda Trumpa ubiegającego się wówczas o prezydenturę.

- Uważam, po pierwsze, że reforma podatków spółek była bardzo potrzebna i dała wielkie korzyści gospodarce USA. Myślę, że będziemy z tego czerpać korzyści jeszcze przez wiele lat – powiedział Paulson. - Po drugie, zmniejszenie niepotrzebnej regulacji także było wielką korzyścią dla biznesu. Niepotrzebna regulacja nadal jest usuwana, co moim zdaniem będzie wspierało wzrost w USA – dodał. 

Miliarder zgadza się także z polityką Trumpa dotyczącą ochrony granic i imigracji.

- Uważam, że potrzebujemy reformy imigracji. Uważam, że musimy chronić nasze granice. Mamy pewnie 11 mln nielegalnych imigrantów w kraju. 70 proc. dotarło tu przez granicę z Meksykiem – powiedział Paulson. - Wierzę, że jesteśmy krajem imigrantów i powinniśmy mieć imigrację. Ale uważam, że powinna być to legalna imigracja i musimy mieć prawa określające kto może tu wjechać. Nie powinniśmy mieć nielegalnej imigracji – dodał. 

Aktywa funduszu Paulson & Co. spadły z 30 mld USD do mniej niż 9 mld USD, przy czym 75-80 proc. tych pieniędzy należy do samego Paulsona.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy