Pawlak: 100 dni rządów J. Kaczyńskiego przytłoczone dyskusjami o koalicji

(Tadeusz Stasiuk)
20-10-2006, 12:26

W opinii prezesa PSL Waldemara Pawlaka, sto dni rządów Jarosława Kaczyńskiego było przytłoczone dyskusjami o rozpadzie i odtwarzaniu koalicji. "Zbyt wiele energii poświęcono sprawom historycznym, a nie bieżącym i przyszłym" - ocenił.

W opinii prezesa PSL Waldemara Pawlaka, sto dni rządów Jarosława Kaczyńskiego było przytłoczone dyskusjami o rozpadzie i odtwarzaniu koalicji. "Zbyt wiele energii poświęcono sprawom historycznym, a nie bieżącym i przyszłym" - ocenił.

Według lidera ludowców, rząd zbyt mało zajmował się tym, co jest ważne dla ludzi, a więcej czasu poświęcił "przekopywaniu zasobów archiwalnych". "Co za znaczenie mają dzisiaj te archiwa poza frustracją kilku polityków, którzy próbują za wszelką cenę udowodnić, kto kogo bardziej szpiegował?" - pytał.

Pawlak ocenił, że "mamy dalekie odchylenie od normalności". "Jest zbyt wiele awantur i bicia piany na zupełnie nieistotne tematy z punktu widzenia normalnego obywatela. Jest kryzys zaufania w układzie politycznym, wszyscy wszystkich nagrywają, podsłuchują. W taki sposób nie da się żyć" - powiedział.

Pawlak w rozmowie z PAP zaznaczył, że nie wystawi oceny rządowi Jarosława Kaczyńskiego. "Nie zaryzykuję oceny. Trudno ją wystawiać po stu dniach. To jest wprawdzie symboliczny czas, ale to nie jest okres, w którym można zbyt wiele zrobić. To raczej czas, w którym można pewne działania zaplanować i przygotować" - mówił.

Jak podkreślił, szkoda, że premier Kaczyński wszedł drugi raz do tej samej rzeki, która nazywa się Samoobrona. "Moje doświadczenia z tym ugrupowaniem raczej wskazują, że może tego pożałować" - dodał.(Di, PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pawlak: 100 dni rządów J. Kaczyńskiego przytłoczone dyskusjami o koalicji