Pawlak: chcemy, by głos wyborcy naprawdę się liczył

Polska Agencja Prasowa SA
05-09-2006, 12:18

Wysłuchanie publiczne to spotkanie ludzi, którzy chcą w samorządach działać sprawnie i gospodarnie i zależy im na tym, by głos wyborcy naprawdę się liczył - powiedział szef PSL Waldemar Pawlak na briefingu liderów opozycji otwierającym wtorkowe wysłuchanie publiczne.

Wysłuchanie publiczne to spotkanie ludzi, którzy chcą w samorządach działać sprawnie i gospodarnie i zależy im na tym, by głos wyborcy naprawdę się liczył - powiedział szef PSL Waldemar Pawlak na briefingu liderów opozycji otwierającym wtorkowe wysłuchanie publiczne.

Spotkanie to, organizowane przez PO, SLD i PSL, poświęcone jest sprawom samorządu, w tym - popieranym przez koalicję rządową - zmianom w ordynacji wyborczej wprowadzającym możliwość tworzenia grup list (bloków) i zawierania przez komitety wyborcze umów o wspólnym podziale mandatów.

Pawlak zapowiedział, że dyskusja poświęcona będzie m.in. ustawom, na które oczekują samorządowcy - np. regulacjom dotyczącym wykorzystania środków unijnych. O samą nowelizację ordynacji - jak stwierdził - "nie ma co kopii kruszyć, bo prezydent już zapowiedział, że ją podpisze. Opozycja zapowiada skierowanie nowelizacji do Trybunału Konstytucyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Pawlak: chcemy, by głos wyborcy naprawdę się liczył