Pawlak: należy zmienić prawo wieczystego użytkowania w prawo własności

PAP
opublikowano: 31-05-2009, 16:46

Wicepremier Waldemar Pawlak powiedział w  niedzielę podczas Krajowego Święta Ludowego w Rzeszowie, że należy zmienić prawo wieczystego użytkowania w prawo własności.

Prezes PSL dodał, że będzie to odpowiedz na oświadczenie CDU/CSU w sprawie wypędzonych.

"Nie przejmujmy się tym (oświadczeniem - PAP), bo oni dbają o swoje. Spróbujmy w naszym kraju doprowadzić do tego, żeby trwale umocnić własność. Trwale zadbajmy o to, aby prawo wieczystego użytkowania zmienić w prawo własności; żeby ziemia tam, gdzie nie jest własnością gospodarstw rodzinnych stała się ich własnością, na korzystnych warunkach" - powiedział Pawlak.

Niemieckie partie CDU i CSU przyjęły 25 maja wspólną odezwę przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, w której domagają się wstrzymania procesu rozszerzenia UE oraz "międzynarodowego potępienia wypędzeń". "Wypędzenia każdego rodzaju muszą zostać potępione na płaszczyźnie międzynarodowej, a naruszone prawa muszą zostać uznane" - podkreślili chadecy.

Zdaniem Pawlaka, PSL w wyborach do PE otworzył swoje listy dla wielu ludzi, zarówno ze środowiska PSL jak i spoza niego, a - w opinii wicepremiera - łączy ich jedno, to że są miejscowi.

"Mamy kandydatów, którzy żyją wśród nas i znają realia. Nawet jak będę w Brukseli, to w sobotę i w niedzielę wrócą, aby porozmawiać i spotkać się z wyborcami" - mówił Pawlak.

Lider podkarpackiej listy PSL w wyborach do PE Mieczysław Janowski, podkreślił, że Polsce potrzebny jest spokój, a nie kłótnie. Dodał, że ma dobre doświadczenie we współpracy z przedstawicielami PSL i liczy na dalszą współdziałanie. Janowski w obecnej kadencji PE był eurodeputowanym Prawa i Sprawiedliwości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Pawlak: należy zmienić prawo wieczystego użytkowania w prawo własności