Pawlak o Nord Stream i JSW

PAP
23-03-2011, 15:51

W ocenie wicepremiera Waldemara Pawlaka, Gazociąg Północny nie spowoduje problemów dla portu w Szczecinie. Zapewnił też, że nie będzie zmian w zarządzie Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

"Minister infrastruktury zapewnia, że wszystkie wymogi techniczne (przy budowie gazociągu - PAP) zostaną spełnione. I mam nadzieję, że nie będzie tutaj żadnych wątpliwości i w pełnym zakresie zostanie utrzymana możliwość operacyjna portu w Szczecinie i w ogóle przepływania statków przez ten obszar, gdzie będzie położony Gazociąg Północny" - powiedział w środę wicepremier w Markowej na Podkarpaciu.

Minister gospodarki przypomniał, że gdyby okazało się, że Nord Stream jest położony za płytko, wówczas może zostać uszkodzony. "Spółka, która go buduje sama deklarowała, że w takim wypadku zostanie położony znacznie głębiej" - powiedział wicepremier.

Pawlak pytany o ewentualne zmiany w zarządach Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Kompanii Węglowej, odpowiedział, że nie ma żadnych planów zmian w zarządzie JSW. "W tej chwili JSW jest w procesie prywatyzacji i nie przewidujemy tam ruchów kadrowych. Natomiast w Kompanii Węglowej wkrótce rozpocznie się proces wyłaniania nowego zarządu, po zakończeniu kadencji obecnego. Także te (...) zmiany są w toku normalnego procedowania" - dodał. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Pawlak o Nord Stream i JSW