Pawlak: pomysły PiS na ordynację samorządową, to zamach na samorządność

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-03-2006, 13:38

Prezes PSL Waldemar Pawlak uważa, że zgłaszane przez PiS pomysły na wykluczenie z kandydowania wwyborach samorządowców - wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - którzy pełnią swoje funkcje dłużej niż dwie kadencje, to zamach na samorządność i złamanie ich konstytucyjnych praw.

Prezes PSL Waldemar Pawlak uważa, że zgłaszane przez PiS pomysły na wykluczenie z kandydowania wwyborach samorządowców - wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - którzy pełnią swoje funkcje dłużej niż dwie kadencje, to zamach na samorządność i złamanie ich konstytucyjnych praw.

    "Ograniczenie kadencyjności pełnienia funkcji wójta, burmistrza, prezydenta miasta jest złamaniem konstytucyjnych praw i swobód obywatelskich. W efekcie doprowadzi do politycznego wyeliminowania ludzi najbardziej efektywnych i prawych, poddających się społecznej ocenie i weryfikacji w wyborach" - powiedział Pawlak na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.

    Prezes PSL przedstawił opinie prawne m.in. prof. Jerzego Rogulskiego i prof. Michała Kuleszy, z których wynika, że pomysły na ograniczenie kadencyjności samorządowców są nieuzasadnione i naruszają prawa obywatelskie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane