Pawlak: umowa gazowa wymaga przeredagowania

PAP
opublikowano: 07-09-2010, 15:01

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział we wtorek, że trzeba przeredagować tekst porozumienia między Polską a Rosją w sprawie dostaw gazu, tak by uwzględniało ono zapisy prawa UE. Dodał, że KE nie ma wątpliwości wobec kluczowych elementów porozumienia.

"Po dyskusjach i wyjaśnieniach, które przedstawiliśmy urzędnikom dyrekcji ds. energii Komisji Europejskiej, nie ma już wątpliwości co do kluczowych elementów tego porozumienia. Natomiast pozostałe propozycje związane (są) z potrzebą przeredagowania tekstu, aby w sposób bardziej dla Komisji odpowiedni uwzględniał prawo europejskie. To dotyczy w szczególności zapisów, które są związane z operatorem przesyłowym" - powiedział na wtorkowej konferencji prasowej Pawlak.

"W najbliższym czasie będziemy te działania prowadzili ze stroną rosyjską" - dodał.

Unijny komisarz ds. energii Guenther Oettinger po zakończeniu poniedziałkowego spotkania z wicepremierem Pawlakiem powiedział, że jest optymistą co do tego, że Polska i Rosja tak poprawią umowę gazową, że będzie ona zgodna z unijnymi regulacjami. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane