Pawlak: w najbliższym czasie będzie spotkanie koalicji PO-PSL

PAP
opublikowano: 28-07-2009, 21:52

Wicepremier, prezes PSL Waldemar Pawlak zapowiedział we wtorek, że w najbliższym czasie dojdzie do spotkania koalicyjnego PO-PSL. Przekonuje jednak, że w koalicji nie ma "pożaru".

W wieczornej rozmowie z TVN24 Pawlak ocenił, że nie ma "żadnego pożaru w koalicji". Dopytywany, czy koalicja jest niezagrożona, powiedział: "po 20 latach uczestniczenia w polityce mogę powiedzieć, że nie ma takiej pewności, takich stabilnych rozwiązań, trzeba się liczyć z różnymi sytuacjami z różnymi mechanizmami rozwoju sytuacji".

Dodał, że "można też się liczyć" z przyspieszonymi wyborami parlamentarnymi, bo - mówił - "mogą się zdarzyć czasami zgoła nieoczekiwane procesy polityczne, gospodarcze".

Na pytanie, co musiałoby się zdarzyć, by była konieczność rozpisania przyspieszonych wyborów, lider PSL powiedział: "może się okazać, że to nie tylko jest związane z naszą wolą, ale także ze zjawiskami obiektywnymi, chociażby z naszą prezydencją w Unii Europejskiej (druga połowa 2011 r.), którą trzeba dopasować do naszego kalendarza wyborczego".

Medialne spekulacje o kryzysie w koalicji to pokłosie wywiadu Pawlaka w najnowszym "Newsweeku". Pawlak ocenił w wywiadzie m.in., że o braku podwyżki podatków "zadecydowały sondaże". Uznał też, że w sprawie mediów publicznych "widać, że dla PO ważniejszy jest jej interes publiczny niż interes mediów publicznych".

Później wicepremier napisał na blogu, że komentatorzy podkreślają "drugorzędne elementy" wywiadu, bo on sam chciał położyć nacisk na kwestię prywatyzacji. W wywiadzie Pawlak mówił o pomyśle PSL na prywatyzację. Powiedział, że resort skarbu przygotowuje "wyprzedaż majątku państwowego", a odpowiedzią PSL i Ministerstwa Gospodarki będzie "propozycja prywatyzacji pracowniczo-menedżerskiej", umożliwiająca zakup spółek pracownikom i kadrze zarządzającej.

Pawlak powiedział w TVN24, że w wywiadzie dla "Newsweeka" stwierdził fakty. "Dziennikarze mają swój temperament i swoją umiejętność podgrzewania temperatury, natomiast ważne jest też, że koalicja w sposób otwarty też trudne sprawy podejmuje" - zaznaczył.

Dodał, że w koalicji liczy się nie tylko wielkość poszczególnych ugrupowań, ale także i racje. "Bo w parlamencie można mieć większość, ale niekoniecznie można mieć racje i ważne jest, żeby w takiej współpracy koalicyjnej była możliwość poważnej rozmowy o argumentach, o rozwiązaniach" - mówił wicepremier. Jego zdaniem, we współpracy koalicyjnej potrzebne jest - jak mówił - takie partnerstwo, które pozwala uniknąć błędów.

Premier Donald Tusk już w poniedziałek zapewniał, że koalicja PO-PSL nie jest zagrożona. Tusk mówił jednocześnie, że "nie odczuwa żadnego napięcia" w związku z wypowiedzią prezesa PSL.

"To, że różnimy się z Waldemarem Pawlakiem poglądami na wiele spraw, wiadomo mniej więcej od 20 lat, tutaj nic się nie zmieniło. Natomiast współpraca z panem premierem jest dobra" - podkreślił premier. Jak dodał, nie należy udzielać poważnych wywiadów politycznych w wakacje, bo stają się one wtedy "tematem numer jeden, a w normalnym czasie byłyby tematem numer sześć".(

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane