Pawlak: zgłaszam rezygnację z funkcji w rządzie

PAP
opublikowano: 19-11-2012, 12:21

W poczuciu odpowiedzialności za państwo i moje środowisko polityczne zgłaszam rezygnację z funkcji w rządzie - powiedział były prezes PSL Waldemar Pawlak. Zapowiedział, że swoją decyzję przedstawi premierowi w poniedziałek po południu.

"Dzisiaj członkiem rządu, a szczególnie wicepremierem musi być osoba, która ma zaufanie swojego środowiska politycznego i dlatego zgłaszam taką decyzję panu premierowi" - oświadczył Pawlak na konferencji prasowej w Sejmie.

Zobacz więcej

Waldemar Pawlak; fot. Marek Wiśniewski

Pawlak oświadczył, że po południu tego dnia spotka się z premierem Donaldem Tuskiem i zgodnie z konstytucją przedstawi mu swoją rezygnację z funkcji rządowych.

"Dzisiaj, kiedy pan premier będzie w Warszawie, po południu spotkam się i przedstawię zgodnie z konstytucją moją rezygnację panu premierowi. Pan premier pisze wtedy wniosek do pana prezydenta o dokonanie zmian w składzie Rady Ministrów" - powiedział Pawlak na konferencji prasowej w Sejmie.

Dodał, że w tej sprawie nie spodziewa się żadnej zwłoki.

Na sobotnim kongresie PSL Pawlak przegrał z Januszem Piechocińskim walkę o przywództwo w partii. Podkreślił, że trzeba szanować decyzję głosujących na kongresie.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Pawlak: zgłaszam rezygnację z funkcji w rządzie