PayPal zablokował dostęp stronie pomagającej zwolennikom Trumpa

opublikowano: 12-01-2021, 13:34

PayPal Holdings zablokował dostęp stronie crowdfundingowej GiveSendGo, która pomogła w zbiórce pieniędzy dla ludzi uczestniczących w proteście w Waszyngtonie, zakończonym wdarciem się do budynku Kongresu, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Gigant płatności elektronicznych miał także zamknąć konto, którym dysponował Ali Alexander, jeden z organizatorów protestu.

- Regularnie oceniamy aktywność użytkowników w relacji do naszej polityki akceptowanych działań, a także uważnie przeglądamy składane nam doniesienia i możemy zerwać relacje z posiadaczem konta, który narusza nasze zasady – głosi oświadczenie wydane przez PayPal.

Bloomberg ustalił wcześniej, że PayPal zamknął także konto należące do Joy In Liberty, jednej z grup, która opłaciła zwolennikom prezydenta Donalda Trumpa podróż do Waszyngtonu w celu uczestniczenia w proteście na Kapitolu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane