PB Karkosik – korekta po wzrostach

MWIE
07-09-2010, 12:43

Większość spółek kontrolowanych przez Romana Karkosika spada na wtorkowej sesji. Indeks inwestora, który mierzymy, traci ponad 4 proc. Wcześniej zyskał jednak 14 proc. w tydzień.

W ujęciu tygodniowym, PB Karkosik bije na głowę pozostałe indeksy PB opisujące inwestycje znanych inwestorów. Niezłymi wyniki w tym gronie popisali się również Mariusz Patrowicz (+8,2 proc.) oraz Michał Sołowow (+6,3 proc.) W tym czasie na akcjach z WIG 20 zarobić można było zaledwie 3 proc.

ZOBACZ INDEKSY INWESTORÓW>>

Monitorowany przez Puls Biznesu portfel giełdowego rekina zarabiał w ostatnim tygodniu głównie na zwyżkach kursu Skotanu, którego notowania w tydzień skoczyły o 40 proc. Sowite zyski przyniosły także papiery Boryszewa, którego kurs wzrósł o 23 proc., a także Hutmena (+21 proc.). Ponad 10 proc. Karkosik zarobiłrównież na Midasie, Impexmetalu, Krezusie. Nieco mniej rósł natomiast kurs Alchemii, która zyskała 6 proc., a na DGA inwestor stracił 5 proc.

Kurs Boryszewa i jego spółki zależnej – giełdowego Impexmetalu pozytywnie reagują na podwyższenie prognoz zysku netto na bieżący rok. Odpowiedzialne za to jest przejęcie przez Boryszew zakładów Maflow Polska. Inwestorzy spekulują również pod kolejne przejęcia, które już zapowiada Karkosik.

Hutmen zyskuje na perspektywie wykorzystania na cele deweloperskie działki we Wrocławiu. Konieczne do tego było dokończenie likwidacji Huty Szopienice. Aby przetwórstwo miedzi kontynuować w innym zakładzie Hutmen od 2008 r. starał się o porozumienie z KGHM. Przełom w tej sprawie nastąpił pod koniec sierpnia, kiedy to KGHM przesłał Hutmenowi swoje warunki współpracy.

Na dzisiejszej sesji jednak spółkom ze stajni Romana Karkosika nie wiedzie się już jednak tak dobrze. Około południa Hutmen, Skotan i Boryszew spadają o około 6 proc. Midas i Impexmetal zniżkują o blisko 4 proc., a Krezus tracił ponad 2 proc. Przecenie zdołały się jedynie oprzeć Alchemia i DGA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PB Karkosik – korekta po wzrostach