PBG chce mieć ponad 50 proc. Hydrobudowy Śląsk

(Marek Druś)
opublikowano: 04-11-2005, 08:20

Zarządy spółek PBG i Hydrobudowa Śląsk podpisały list intencyjny dotyczący ewentualnej inwestycji kapitałowej. PBG zainteresowane jest dokonaniem inwestycji kapitałowej w spółkę Hydrobudowa Śląsk i uzyskaniem udziału ponad 50 proc. głosów w tej spółce, poinformowano w wydanym w piątek komunikacie.  Zarząd PBG zapowiada inne akwizycje i emisję akcji.

Zarządy spółek PBG i Hydrobudowa Śląsk podpisały list intencyjny dotyczący ewentualnej inwestycji kapitałowej. PBG zainteresowane jest dokonaniem inwestycji kapitałowej w spółkę Hydrobudowa Śląsk i uzyskaniem udziału ponad 50 proc. głosów, poinformowano w wydanym w piątek komunikacie.  Zarząd PBG zapowiada inne akwizycje i emisję akcji.

- Włączenie Hydrobudowy Śląsk do Grupy PBG przyczyni się do wzmocnienia potencjału wykonawczego Grupy Kapitałowej i pozwoli między innymi na realizację prac w nowych obszarach, nie objętych do tej pory działaniami spółek z Grupy PBG – głosi komunikat PBG.

Zarząd PBG ocenia, że włączenie Hydrobudowy Śląsk do Grupy Kapitałowej PBG powinno wpłynąć korzystnie zarówno na poziom osiąganych przez nią przychodów, jak i skonsolidowany wynik finansowy. Wpływ włączenia Hydrobudowy Śląsk do Grupy PBG na jej wyniki finansowe zostanie przedstawiony w styczniu 2006 roku.

Zarząd PBG poinformował jednocześnie, że prowadzi obecnie wstępne rozmowy na temat dalszych przejęć spółek o podobnym profilu działalności. W związku z tym zamierza zarekomendować na WZA przeprowadzenie w I kwartale 2006 r. publicznej oferty akcji nowej emisji. Jej celem byłoby między innymi finansowanie akwizycji, m.in. kupna akcji Hydrobudowy Śląsk. W planowanej ofercie publicznej akcji PBG rozważa zastosowanie preferencji dla dotychczasowych akcjonariuszy spółki.

- Strategia PBG S.A. i jej realizacja jest w pełni akceptowana przez głównego akcjonariusza PBG S.A. i zarazem Prezesa Zarządu - pana Jerzego Wiśniewskiego. Zamierza on, po emisji nowych akcji, posiadać pakiet akcji dający ponad 50 proc. udział w głosach na walnym zgromadzeniu, przy czym nie zamierza on uczestniczyć w planowanej ofercie publicznej PBG – głosi komunikat spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / PBG chce mieć ponad 50 proc. Hydrobudowy Śląsk