PBG o krok od Energomontażu

ANP
09-07-2009, 00:00

Negocjacje zakupu Energomontażu-Południe dobiegają końca. Wkrótce szczegóły transakcji.

Negocjacje zakupu Energomontażu-Południe dobiegają końca. Wkrótce szczegóły transakcji.

Już dziś lub w piątek budowlane spółki PBG i Energomontaż-Południe mogą dobić targu w sprawie objęcia przez tę pierwszą 25 proc. udziałów w drugiej.

— Obie strony prowadziły w środę dalszy ciąg negocjacji i nie jest wykluczone, że do końca tygodnia poinformują rynek o parametrach transakcji — ujawnia Jacek Krzyżaniak, członek zarządu i rzecznik PBG.

Prawdopodobnie nowe akcje katowickiej spółki PBG obejmie po cenie w przedziale 3,4-3,5 zł. Oznacza to, że na akwizycję firma wyda ponad 54 mln zł.

O tym, że na celowniku giełdowej grupy znalazł się właśnie Energomontaż-Południe, jako pierwsi pisaliśmy na początku czerwca.

Wówczas Jerzy Wiśniewski, szef PBG, mówił, że nie jest zwolennikiem odkupywania akcji od właścicieli, lecz raczej akwizycji poprzez podniesienie kapitału i kontynuowanie prac z obecnymi właścicielami.

Zgodę na emisję muszą wyrazić akcjonariusze spółki. W Energomontażu-Południe główny pakiet dzierży małżeństwo Gasinowiczów (ponad 26 proc. ogólnej liczby głosów) i Andrzej Mikucki z 6- -procentowym udziałem.

Na wczorajszej sesji akcje obu spółek lekko taniały: PBG o 1,5 proc., a Energomontażu także o 1,5 proc. Przypomnijmy, że na początku czerwca kursy obu wystrzeliły po upublicznieniu informacji o ewentualnym przejęciu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PBG o krok od Energomontażu