PBG przebije 100 mln zł

ANP
opublikowano: 21-12-2007, 00:00

Grupa podniosła prognozę, ale kurs się wahał. Bo miłość do branży budowlanej ostygła.

Grupa podniosła prognozę, ale kurs się wahał. Bo miłość do branży budowlanej ostygła.

Po raz drugi w tym roku spółka serwisująca i budująca instalacje wydobywcze dla górnictwa gazu i ropy naftowej podniosła prognozę zysku netto na 2007 r. Teraz celuje w 101,0 mln zł, wobec 91,1 mln zł planowanych jeszcze w październiku.

— Na podniesienie prognozy wpłynęły szacunki rentowności realizowanych kontraktów. Po analizie danych spółek z grupy doszliśmy do wniosku, że należy podwyższyć planowany wynik netto. Tym razem nie podaliśmy prognozy przychodów, ale zakładamy, że będą nieco powyżej planu — wyjaśnia Jacek Krzyżaniak, członek rady nadzorczej PBG.

W styczniowej prognozie spółka planowała na ten rok 1,2 mld zł przychodów netto ze sprzedaży, a 118,1 mln zł zysku z działalności operacyjnej.

— Z nowej prognozy wynika, że nie tylko Hydrobudowa Włocławek (spółka konsolidowana przez PBG —red.) przyczyniła się do zwyżki, lecz także działalność związana z budową instalacji naftowych. Rynek spodziewał się, że zysk netto przekroczy prognozę o 3 mln zł, tymczasem spółka podniosła ją o 10 mln zł — mówi Włodzimierz Giller, analityk Deutsche Banku.

Paradoksalnie jednak rynek nie przyjął prezentu PBG entuzjastycznie. Akcje początkowo taniały, by potem wyjść nad kreskę i zakończyć dzień z zerowym urobkiem.

— Ostatnio można zauważyć gorsze nastawienie do branży budowlanej. Dlatego rynek słabo reaguje na pozytywne informacje ze spółek — wyjaśnia Włodzimierz Giller.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy