PCC Rokita oferuje 5 proc. przez 6 lat

KZ
opublikowano: 24-09-2017, 22:00

Producent i dystrybutor wyrobów chemicznych wrócił na rynek obligacji z ofertą papierów 6-letnich o stałym oprocentowaniu.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

PCC Rokita to stały bywalec rynku obligacji korporacyjnych, a seria EC to kolejna odsłona piątego programu emisji. Do kupienia będzie 250 tys. walorów o jednostkowym nominalne 100 zł. Oprocentowanie będzie stałe i wyniesie 5 proc. w skali roku, a termin wykupu przypada za 6 lat. Odsetki będą wypłacane co 3 miesiące. Obligacje serii EC będą emitowane jako niezabezpieczone i trafią na Catalyst. Terminu zapisów na razie nie podano. Poprzednia seria była emitowana na przełomie lipca i sierpnia, a jej oprocentowanie było identyczne. Krótszy (5,5 roku) był natomiast termin wykupu. Zamiar emisji PCC Rokita ogłosiła w dniu, w którym Echo Investment zakończyło zapisy na serię F. Deweloper oferował papiery o łącznej wartości nominalnej 125 mln zł i — podobnie jak to było z poprzednią serią — walory rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Tylko ci, którzy zapisywali się pierwszego dnia subskrypcji (czyli 20 września) dostaną na rachunek tyle obligacji, na ile liczyli. Zlecenia złożone 21 i 22 września zostaną natomiast proporcjonalnie zredukowane. [KZ]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PCC Rokita oferuje 5 proc. przez 6 lat