PDA Ambry zadebiutowały na GPW po 9,50 zł, bez zmian do ceny z oferty

Internet Securities
22-06-2005, 10:59

Prawa do akcji producenta win Ambra SA zadebiutowały w środę na warszawskiej giełdzie po 9,50 zł, czyli bez zmian w stosunku do ceny z oferty publicznej.

Prawa do akcji producenta win Ambra SA zadebiutowały w środę na warszawskiej giełdzie po 9,50 zł, czyli bez zmian w stosunku do ceny z oferty publicznej.

W połowie czerwca zakończyła się oferta publiczna akcji tej spółki. Redukcja zleceń w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 69,052%.

W tej transzy przydzielonych zostało 1 mln akcji. Inwestorzy indywidualni złożyli 814 zleceń kupna na ponad 3,2 mln akcji. Inwestorzy instytucjonalni objęli natomiast w ramach swojej transzy 5,3 mln akcji.

W rękach nowych inwestorów znajduje się 25% kapitału zakładowego i głosów na WZ Ambry. Właścicielem pozostałych akcji jest niemiecki koncern SSW, światowy lider w produkcji i dystrybucji win musujących.

Akcje spółki Ambra sprzedawane były w ofercie publicznej po 9,50 zł za sztukę. Środki pozyskane z emisji akcji to niemal 60 mln zł, nie uwzględniając kosztów przeprowadzenia oferty.

Plany inwestycyjne Ambry obejmują m.in. przejmowanie kolejnych marek win oraz przedsiębiorstw z branży, zarówno na obecnych rynkach działalności, czyli w Polsce, Czechach, czy Rumunii, jak i w innych krajach regionu.

W środę, o godzinie 10:35 PDA Ambry kosztowały 9,30 zł po spadku o 2,11%. Obrót osiągnął wartość 405 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PDA Ambry zadebiutowały na GPW po 9,50 zł, bez zmian do ceny z oferty