PDA spółki Ząbkowice Erg wzrosły w debiucie o 3,6 proc.

(Marek Druś)
opublikowano: 18-02-2005, 10:15

Prawa do akcji Zakładów Tworzyw Sztucznych Ząbkowice Erg, które zadebiutowały w piątek, kosztowały na otwarciu 7,25 zł, o 3,6 proc. powyżej ceny emisyjnej. Po godzinie notowań kurs spadał o 0,7 proc., do 6,95 zł. Erg zamierza rozpocząć wypłacanie dywidendy z zysku najwcześniej za 2006 rok - poinformował w piątek dziennikarzy prezes spółki Jarosław Lenartowski.

Prawa do akcji Zakładów Tworzyw Sztucznych Ząbkowice Erg, które zadebiutowały w piątek, kosztowały na otwarciu 7,25 zł, o 3,6 proc. powyżej ceny emisyjnej. Po godzinie notowań kurs spadał o 0,7 proc., do 6,95 zł.Erg zamierza rozpocząć wypłacanie dywidendy z zysku najwcześniej za 2006 rok - poinformował w piątek dziennikarzy prezes spółki Jarosław Lenartowski.

"Chcielibyśmy podzielić się zyskiem z akcjonariuszami za rok 2006, chyba że trafią się jakieś możliwości przejęcia na rynku. Jeśli nie, to planujemy przeznaczenie około 30 proc. z zysku na dywidendę" - powiedział Lenartowski.

W tym roku spółka planuje zwiększenie zysku netto do 3,38 mln zł, przy 51,72 mln zł przychodów. W 2006 roku zysk netto ma wzrosnąć do 5,9 mln zł przy 69,51 mln zł przychodów.

Lenartowski powiedział, że uzyskane z publicznego rynku 12,6 mln zł spółka przeznaczy na inwestycje, które powinny zostać zakończone do końca tego roku.

"W tym roku wzrost sprzedaży będzie oparty o inwestycje, których dokonaliśmy w ubiegłym roku. Nowe inwestycje zaczniemy w pełni wykorzystywać od przyszłego roku" - dodał.

Jego zdaniem w tym roku na rynku powinny ustabilizować się ceny surowców, które spółka wykorzystuje w procesie produkcji.

"Dla nas bardzo ważna jest stabilność cen. Przewiduję, że w tym roku ceny powinny się ustabilizować dzięki zwiększeniu podaży na rynek z nowych zakładów, miedzy innymi Basell Orlen Polyolefins" - powiedział prezes Ergu.

Do obrotu giełdowego na rynku podstawowym trafiło 1.800.000 praw do akcji serii C Ząbkowice Erg.

Podczas publicznej oferty Ząbkowice Erg sprzedały wszystkie oferowane akcje. 1.300.000 akcji trafiło do dużych inwestorów, natomiast 500.000 akcji do małych inwestorów.

Redukcja zapisów w transzy małych inwestorów wyniosła 89,93 proc.

Cena emisyjna została ustalona na 7 zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane