PE zawiesza negocjacje z krajami członkowskimi nad przyszłym budżetem UE

  • PAP
opublikowano: 20-12-2019, 13:35

Przywódcy grup politycznych w Parlamencie Europejskim podjęli decyzję o zawieszeniu "dużej części" negocjacji z krajami członkowskimi ws. kształtu przyszłego budżetu UE na lata 2021-27. Powodem jest barak postępów w rozmowach między państwami UE w tej kwestii.

"W związku z tym, że Rada (kraje członkowskie - PAP) nie poczyniła postępów w sprawie wniosku dotyczącego wieloletnich ram finansowych (budżetu unijnego - PAP) na lata 2021-2027, przywódcy grup politycznych w Parlamencie Europejskim zdecydowali się zawiesić znaczną część negocjacji w sprawie przyszłego budżetu UE. Zawiesili także rozmowy na temat umów tymczasowych lub częściowych, wskazując, że +nic nie jest uzgodnione, dopóki wszystko nie zostanie uzgodnione+” - poinformował PE.

Szef PE David Sassoli poinformował, że PE jest bardzo rozczarowany brakiem postępów w pracach nad budżetem ze strony rządów państw członkowskich. "Ostatnie propozycje Rady są dalekie od oczekiwań grup politycznych Parlamentu. Jesteśmy gotowi negocjować w duchu konstruktywnego dialogu, ale nie możemy zaakceptować budżetu, który nie jest w stanie spełnić obietnic złożonych obywatelom UE. Dopóki nie nastąpi postęp po stronie Rady, nie możemy kontynuować tych rozmów" - powiedział w piątek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane