PEC kupił Ciepłownię Dobre Miasto za 0,8 mln zł

Polska Agencja Prasowa SA
27-06-2005, 20:27

Należący do Grupy Praterm PEC z Lidzbarka Warmińskiego kupił za 800 tys. zł Ciepłownię Dobre Miasto - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie. W 2004 roku ciepłownia ta sprzedała 108 tys. GJ energii cieplnej o wartości 2,6 mln zł.

Należący do Grupy Praterm PEC z Lidzbarka Warmińskiego kupił za 800 tys. zł Ciepłownię Dobre Miasto - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie. W 2004 roku ciepłownia ta sprzedała 108 tys. GJ energii cieplnej o wartości 2,6 mln zł.

"Zakład w Dobrym Mieście jest zaledwie 22 km od PEC w Lidzbarku Warmińskim. Pozwoli nam to na znaczącą optymalizację kosztów" - poinformował cytowany w komunikacie prezes Pratermu Edward Kowalewski.

Praterm poinformował, że od początku roku wydał na inwestycje kapitałowe ponad 3,5 mln zł. Od debiutu giełdowego w grudniu 2004 roku, spółka kupiła udziały w ZEC Świecie Sp z o.o., PEC Zamość Sp z o.o. oraz w MPEC Międzyrzec Podlaski Sp.z o.o.

Na początku czerwca prezes spółki powiedział PAP, że do końca 2005 roku Praterm przejmie kilka spółek ciepłowniczych, jednak większość z tych transakcji zostanie przeprowadzona w trzecim i czwartym kwartale.

Z publicznej emisji akcji spółka uzyskała 90 mln zł. Pieniądze chce przeznaczyć głównie na rozbudowę grupy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / PEC kupił Ciepłownię Dobre Miasto za 0,8 mln zł