Pechowe tournee AC/DC

DI, PAP
opublikowano: 08-03-2016, 22:00

W związku ze stanem zdrowia wokalisty, 68-letniego Briana Johnsona, hardrockowy zespół australijski AC/DC przerwał trasę koncertową w USA.

Lekarze uznali, że jego dalsze występy mogą doprowadzić go do całkowitej głuchoty. 10 koncertów, w tym kulminacyjny występ w Madison Square Garden w Nowym Jorku, odbędzie się w innym terminie.

Brian Johnson jest związany z AC/DC od 1980 r., kiedy zastąpił Bona Scotta zmarłego nagle po nocnej libacji, wokalisty oraz współautora utworów, które znalazły się na jednym z najpopularniejszych albumów grupy „Highway to Hell”. Brian Johnson zapisał się w pamięci fanów nagranym rok później najlepiej sprzedającym się albumem „Back in Black”.

Założony w Sydney w 1973 r. przez braci Angusa i Malcolma Youngów zespół hardrockowy przeżywa ostatnio trudno chwile. Niedawno opuścił go Malcom Young, jeden z założycieli, cierpiący na starczą demencję, oraz perkusista Phil Rudd skazany w lipcu w Nowej Zelandii za grożenie śmiercią oraz posiadanie narkotyków. W 43-letniej historii AC/DC sprzedał ponad 200 mln albumów.

Zajmuje czwarte miejsce na liście Stu Najlepszych Artystów Hard Rocka sporządzonej przez VH1 oraz na siódme w rankingu MTV na Najlepsze Zespoły Metalowe Wszech czasów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy