PEF VI sprzedał największego węgierskiego internetowego brokera ubezpieczeniowego

DI
opublikowano: 29-12-2017, 10:28
aktualizacja: 29-12-2017, 10:29

Polish Enterprise Fund VI sprzedał za 56,5 mln EUR Netrisk.hu, największego internetowego brokera ubezpieczeniowego na Węgrzech. W 2010 roku przejął go od poprzednich właścicieli za 23 mln EUR.

Kupującym jest MCI.EuroVentures z notowanej na GPW Grupy MCI Capital.  
Kiedy w 2010 roku zarządzany przez Enterprise Investors PEF VI odkupił Netrisk.hu od założyciela firmy i inwestora finansowego spółka była wiodącym węgierskim niezależnym brokerem, zajmującym się niemal wyłącznie dystrybucją obowiązkowych polis komunikacyjnych OC. Obecnie nie tylko liderem wśród internetowych brokerów ubezpieczeń, ale również jedną z największych platform online do sprzedaży produktów bankowości detalicznej i największą porównywarką internetową dla usług telekomunikacyjnych na Węgrzech. W 2016 roku Netrisk.hu osiągnął przychody na poziomie 8,8 mln EUR, a spółka szacuje, że w bieżącym roku sprzedaż wzrośnie o 23 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane