Pekaes rusza do walki o nowych klientów

MIB
opublikowano: 24-05-2007, 00:00

Kończy się restrukturyzacja Pekaesu. Spółka jest wreszcie gotowa, by korzystać z rynkowego wzrostu.

Kończy się restrukturyzacja Pekaesu. Spółka jest wreszcie gotowa, by korzystać z rynkowego wzrostu.

Dwa walne zgromadzenia akcjonariuszy giełdowego operatora logistycznego — spółki Pekaes, z 22 maja 2007 r., podjęły wszystkie uchwały niezbędne do tego, aby propagowane rok temu hasło „Jeden Pekaes” stało się faktem. Formalne połączenie Pekaesu ze spółką Pekaes Multi-Spedytor się powiodło.

— W listopadzie 2004 r., kiedy firma jeszcze jako klasyczny holding debiutowała na warszawskiej giełdzie, jej akcje wyceniono na 9,85 zł. Dziś inwestorzy płacą za nie po 21-23 zł — mówi Katarzyna Nowakowska z Pekaesu.

Odbicie się od magicznej kwoty 10 zł w marcu 2006 r. rozpoczęło wzrost notowań. Pierwszym powodem była deklaracja większościowego udziałowca — spółki AKJ Capital — że Pekaes będzie rozwijać ofertę logistyczną. Wkrótce potem operator ogłosił plan rozwoju i restrukturyzacji, zmienił organizację firmy i rozpoczął łączenie spółek holdingu.

— Pekaes jest zdeterminowany, pracuje na swoją pozycję rynkową, poprawia parametry jakościowe i przygotowuje się na jesienny szczyt sezonu. Niebawem ogłoszona zostanie informacja na temat marki ciężarówek, które w liczbie stu zasilą tabor firmy, i gdzie powstaną nowe terminale — dodaje Katarzyna Nowakowska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Pekaes rusza do walki o nowych klientów