Pekao dokapitalizuje UniCredit Ukraina kwotą 50 mln USD

opublikowano: 16-02-2007, 15:58

Rada nadzorcza UniCredit Bank Ukraina, którego 100-proc. akcjonariuszem jest Bank Pekao, zdecydowała o podniesieniu kapitału banku o 50 mln USD i połączeniu z bankiem HVB Ukraina.

Rada nadzorcza UniCredit Bank Ukraina, którego 100-proc. akcjonariuszem jest Bank Pekao SA, zdecydowała o podniesieniu kapitału banku o 50 mln USD i połączeniu z bankiem HVB Ukraina, poinformował Pekao SA w komunikacie w piątek.

"W ślad za decyzją rady nadzorczej Banku Pekao SA, rada nadzorcza UniCredit Bank Ukraina zdecydowała o kolejnym podniesieniu kapitału tej instytucji o 50 mln USD. Rada podjęła także decyzję o połączeniu UniCredit Bank Ukraina z bankiem HVB Ukraina - operacja zostanie przeprowadzona do końca 2007 roku" - czytamy w komunikacie.

To już drugie tak duże dokapitalizowanie banku UniCredit Bank na Ukrainie, które prezes Pekao SA Jan Krzysztof Bielecki zapowiadał w grudniu ubiegłego roku. Pierwsze zostało przeprowadzone w lipcu 2006 roku również na kwotę 50 mln USD.

Na początku grudnia ub. roku wiceprezes UniCredit Ukraina Fedele di Maggio powiedział, że kapitały własne UniCredit Ukraina wynoszą ok. 60 mln USD, a HVB Ukraina - 50 mln USD, zaś wartość transakcji przejęcia HVB Ukraina przez Pekao SA wyniesie 83 mln euro.

Rada nadzorcza UniCredit Bank Ukraina, specjalizującego się w obsłudze klientów indywidualnych podjęła także decyzję o połączeniu z należącym również do grupy UniCredit bankiem HVB Ukraina, który posiada ogromne doświadczenie w obsłudze klientów korporacyjnych.

Zakończenie procesu integracji banków planowane jest ww 2007 roku, a jego efektem będzie powstanie 11 banku na Ukrainie pod względem kapitałów własnych, które wyniosą 115 mln euro.

Powiększony UniCredit Bank na Ukrainie pozostanie w 100% własnością Banku Pekao SA.

Pekao SA poinformował, że do końca tego roku liczba placówek UniCredit na Ukrainie zwiększy się o 50 do 62 oddziałów, które będą zlokalizowane we wszystkich dużych miastach Ukrainy. (ISB)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane