Pekao: liczba etatów może spaść o ok. 1 tys.

  • PAP
opublikowano: 10-05-2018, 13:15
aktualizacja: 10-05-2018, 13:19

Pekao SA ocenia, że w wyniku programu dobrowolnych odejść liczba etatów w banku może się zmniejszyć o około 1 tys., co obniży koszty działania banku o ok. 70 mln zł rocznie - poinformował wiceprezes banku Tomasz Kubiak. Dodał, że koszt tego programu nie przekroczy 40 mln zł.

Jak informuje bank na swojej e-stronie, Pekao SA zatrudnia ponad 15 tys. osób.

"Nasza strategia zakłada utrzymanie kosztów na poziomie inflacji (...) kolejnym krokiem, który sfinalizujemy w tym roku jest wprowadzenie robotyzacji w procesach back office (...). Projekty te są na ukończeniu i obniżą nasze potrzeby zatrudnieniowe o około 1.000 osób. Uruchomiliśmy więc program dobrowolnych odejść, to program skierowany do pracowników którzy uzyskali prawa emerytalne w tym roku, albo już je posiadali" – powiedział w czwartek na konferencji prasowej Kubiak.

Jak dodał, "zaproponowaliśmy pewne warunki odejścia, program cieszy się bardzo dobrym odbiorem". "Pozwoli on na obniżenie kosztów działania banku o około 70 mln zł rocznie" - powiedział.

Poinformował, że koszt tego programu zostanie prawdopodobnie poniesiony w II kwartale. "Koszt ten nie przekroczy 40 mln zł w tym roku" – powiedział Kubiak.

Prezes banku Michał Krupiński poinformował, że w 2018 roku bank nie przewiduje zwolnień grupowych.

Przedstawiciele banku poinformowali, że bank pracuje nad docelowym, nowym formatem oddziałów i pod koniec roku ma być gotowy plan działania w tym zakresie.

Pekao SA został założony 17 marca 1929 r. i jak informuje na swojej stronie internetowej jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Pekao obsługuje ponad 5 milionów klientów. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu