Pekao może nadal tracić

Robert Kurowski
opublikowano: 16-05-2005, 00:00

Na rynku Pekao w ubiegłym tygodniu miała miejsce ciekawa sesja. Na wykresie powstał negatywny sygnał techniczny. Luka powstała na środowej sesji. Spadek poniżej wsparcia przy 127 zł spowodował, że rozpoczęta została kolejna fala spadkowa w trwającej już ponad trzy miesiące przecenie.

Kurs banku wielokrotnie bronił się w strefie 127-130 zł, co z reguły zapobiegało dalszej przecenie i po krótkiej stabilizacji było początkiem odreagowania. Możliwe jest, że także teraz tak się stanie, ponieważ spółka ma duże znaczenie dla ogólnej tendencji na GPW. Jednak krótkoterminowo rokowania są raczej negatywne, a spadek ceny nastąpił w momencie publikacji dobrych rezultatów finansowych za I kwartał. Być może zniżka kursu wynika z zamykania pozycji przez określonego inwestora, stąd ważne jest, jak akcje zachowają się przy ostatnim minimum, czyli 124 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane