Pekao obniża od 5 marca oprocentowanie depozytów

EM BANKC
05-03-2001, 17:13

WARSZAWA (Reuters) - Od 5 marca Pekao SA obniża oprocentowanie depozytów złotowych dla osób fizycznych i firm. Jest to wynikiem podjętej w lutym przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP) decyzji o obniżce stóp procentowych o jeden punkt procentowy, podał bank w poniedziałkowym komunikacie.

Oprocentowanie depozytów zmniejszono o od 0,25 do 1,4 procent. Najmniej spadło oprocentowanie rachunków bieżących i pomocniczych dla podmiotów gospodarczych, które wynosi obecnie w przypadku stawki maksymalnej 3,75 procent, a stawki standardowej trzy procent.

Najbardziej, bo o 1,4 procent, obniżono oprocentowanie lokat rentierskich i wynosi ono w przypadku odsetek kapitalizowanych co trzy miesiące 13,6 procent, a kapitalizowanych co miesiąc 13,4 procent.

Oprocentowanie większości lokat terminowych od 1-tygodniowych do 6- miesięcznych spadło o 1,1 procent, a rocznych, dwuletnich i trzyletnich o 1,2 procent.

Nie uległo zmianie oprocentowanie rachunków oszczędnościowo- rozliczeniowych Eurokonto i wynosi ono nadal siedem procent.

Bank nie podał, czy wraz w obniżką oprocentowania depozytów, zdecyduje się także na redukcję oprocentowania kredytów.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EM BANKC

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Pekao obniża od 5 marca oprocentowanie depozytów