Pekao odczuł problemy na rynkach finansowych

GRA
08-05-2008, 08:49

W pierwszym kwartale powiększona grupa Pekao zarobiła więcej na odsetkach, a mniej na opłatach i prowizjach.

W raporcie kwartalnym dane Pekao za pierwszy kwartał 2008 r. są porównywane z danymi pro-forma z analogicznego okresu w 2007 r. (czyli danymi „sumarycznymi”, obejmującymi grupę Pekao oraz Pekao285, czyli część banku BPH przyłączoną do Pekao w efekcie podziału BPH).

Wynik odsetkowy wyniósł w minionym kwartale 1,12 mld zł, wobec 1 mld zł w 2007 r. Spadł z kolei wynik z tytułu opłat i prowizji, z 708 mln zł do 610,8 mln zł.

W efekcie zysk operacyjny wzrósł z 1,2 mld zł do 1,4 mld zł. Zysk operacyjny przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej zwiększył się z 926 mln zł do 1,14 mld zł.

W komentarzu do raportu zarząd podkreśla, że „wyniki I kwartału kształtowały się w niekorzystnym środowisku”. Przyczyną była trudna sytuacją na międzynarodowych rynkach finansowych i na warszawskiej giełdzie. Drugim niekorzystnym zjawiskiem było spowolnienie na rynku kredytów hipotecznych, szczególnie złotowych.

GRA

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Prawo / Pekao odczuł problemy na rynkach finansowych