Pekao poczeka na zgodę nadzoru

Piotr Wiśniewski
19-12-2005, 00:00

Przedstawiciele włoskiej grupy Unicredito liczą, że decyzja w sprawie zgody na fuzję Pekao z Bankiem BPH będzie znana na początku 2006 r. Nie potwierdza tego jednak polski nadzór bankowy. W tej sytuacji kursowi Pekao trudno będzie dotrzeć w okolice rekordu 187 zł z września.

Po osiągnięciu przez kurs 186 zł, na początku grudnia, w obliczu niepewności część inwestorów postanowiła zmniejszyć stan posiadania akcji. Ukształtowana wówczas formacja (świece z 2 i 5 grudnia) została potwierdzona na kolejnej sesji, co zapowiadało dalsze spadki. W okresie słabej koniunktury na rynku przecena mogłaby sięgnąć nawet 153 zł, ale atmosfera rekordów indeksów nie sprzyja korekcie. Prawdopodobnie więc notowania nie spadną, a jeżeli już, to najdalej do 168 zł. Abstrahując od tego, czy fuzja banków jest korzystna dla polskiego sektora bankowego czy nie, dalszy scenariusz wydarzeń zależy przede wszystkim od wydania przez nadzór zgody na nią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pekao poczeka na zgodę nadzoru