Pekao SA czeka na wybicie

Dariusz Karolak
opublikowano: 30-09-2002, 00:00

Zachowanie największej, najpłynniejszej i najlepszej polskiej spółki giełdowej jest kluczem do rozwiązania zagadki jak zachowa się WIG20. Widać, że niedźwiedzie nie mają na tym rynku zbyt wiele do powiedzenia. Kurs utknął w trójkącie powstającym od 27 VIII, o podstawie 8,4, ograniczonym wartościami 89,8 i 85,2. Kierunek wybicia zadecyduje albo o spadku do 76,8 albo o wzroście do 98,2. Bliżej jest do testowania wsparcia i tydzień zamknął się poniżej tygodniowej średniej VAMA10, 87,5, odpowiadającej krótkoterminowej linii szczytów od 18 IX. Na 87,5 znajdzie się w tym tygodniu średnia ważona z 20 tygodni, blokująca skutecznie od 6 tygodni wstęp do górnej połowy wstęgi tygodniowej.

Trzeba czekać na wybicie, bo i układ kierunkowy i dzienne oscylatory zachowują się w sposób wyczekujący na to aż ruch cen rozstrzygnie trwającą od 5 tygodni przepychankę. Nieco wyraźniej za wzrostem przemawiają wskaźniki tygodniowe, zwłaszcza Ultimate. Stochstic choć utrzymuje sygnał sprzedaży, to jest on prognostycznie mało groźny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pekao SA czeka na wybicie