Pekao SA grozi spadek do 82 zł

Dariusz Karolak
opublikowano: 02-12-2002, 00:00

Piątkowe przełamanie krótkoterminowej linii wzrostów poparte przebiciem dziennej średniej VAMA10, 98,8, która wyznacza teraz silny krótkoterminowy opór, jest sygnałem do ataku na linię szyi powstającej od 3,5 miesiąca formacji RGR, 94,7. Przy 95,7 znajduje się tygodniowa średnia VAMA10, co dodatkowo wzmacnia znaczenie tego wsparcia. Wysokość głowy, 13 zł, determinuje ruch po ewentualnym skutecznym ataku, co oznacza realne zagrożenie spadkiem do 82 zł. Ta wizja znajduje uzasadnienie w wyglądzie świec dziennych. Wyraźnie widać, że 3 środkowe sesje tygodnia służyły stworzeniu platformy do dystrybucji. Zagrożenie spadkiem potwierdza analiza wskaźnikowa.

Złowrogi kształt głowy i ramion widać na dziennych RSI i MACD. Ujemną dywergencję potwierdził tygodniowy Ultimate, a po pozostałych oscylatorach tygodniowych widać, że nie mają one większych szans na ustanowienie nowych szczytów. Sygnał sprzedaży wygenerował dzienny stochastic. Rokowania pogarsza gasnąca tygodniowa korelacja WIG-banki z RTS, co często zapowiada spadek obu tych indeksów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu