Pekao SA: krótki spadek

Beata Tomaszkiewicz
18-07-2001, 00:00

Pekao SA: krótki spadek

Na wczorajszej sesji kurs akcji Pekao SA przez moment spadł niemal o 10 proc. Notowania spółki zaczęły się od poziomu 69,10 zł, następnie na chwilę spadły o 5,6 zł. Później kurs banku wrócił do widełek 69-70 zł.

Wszystko wskazuje na to, że swoje pozycje skracali inwestorzy portfelowi. Prawdopodobnie któryś z zagranicznych funduszy potrzebował gotówki na kolejne inwestycje. Jednak nie jest to powód do obaw. Nic nie wskazuje na to, by najbliższe sesje mogły przynieść wyraźny spadek kursu akcji Pekao SA. Biorąc pod uwagę liczbę akcji banku w obrocie, na razie nie widać niepokoju wśród pozostałych inwestorów.

Rynek na razie nie ma zamiaru dokonywać korekty kursu banku. Znaczniejszych ruchów kursu akcji, w górę lub w dół, można się spodziewać dopiero po publikacji wyników finansowych za pierwsze półrocze. Wówczas można liczyć na reakcję drobnych inwestorów. Natomiast kapitał zagraniczny najwyraźniej zajął na walorach spółki pozycję przynajmniej średnioterminową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pekao SA: krótki spadek