Czytasz dzięki

Pekin znów zamknął obiekty sportu i kultury

  • DI
opublikowano: 15-06-2020, 22:00

Władze stolicy Chin zamknęły wszystkie obiekty sportowe i kulturalne.

Decyzja związana jest z nagłym powrotem koronawirusa. Szczytowy okres rozprzestrzeniania się COVID-19 w Chinach minął wiele tygodni temu, a miasta i regiony złagodziły restrykcje i wznowiły działalność gospodarczą.

Nowe infekcje wykryte w Pekinie wywołują jednak obawy o nadejście drugiej fali zachorowań, np. na targu spożywczym wykryto 79 przypadków. To największe ognisko wykryte w mieście od lutego. W związku z tym władze miasta podjęły wiele decyzji mających na celu ograniczenie powiększania się grona zakażonych. Zamknięto już największy w Azji hurtowy targ Xinfadi.

Jest on ponad 20 razy większy niż targ z owocami morza w mieście Wuhan, gdzie według jednej z hipotez koronawirus zaatakował po raz pierwszy. Pod kątem COVID-19 badane są dziesiątki tysięcy okolicznych mieszkańców. Pojawiło się też zalecenie, by przywrócić pomiar temperatury przy wejściu na teren obszarów mieszkalnych oraz zakazać wstępu osobom, które nie mieszkają tam na stałe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane