Pękł opór przy 1600 pkt

Sebastian Gawłowski
30-10-2003, 00:00

Zakończona spadkiem środowa sesja potwierdziła obawy o krótkotrwały charakter dynamicznego odbicia z poprzedniego dnia. Próba sforsowania ważnego oporu na poziomie 1600 pkt przyniosła rozczarowanie. Spadek poniżej wsparcia na 1560 pkt może pogrzebać nadzieje posiadaczy długich pozycji na wzrosty.

Notowania rozpoczęły się znacznym wzrostem na 1612 pkt. Dalsza część sesji pokazała jednak, że wysokie otwarcie było dobrą okazją, ale do zamknięcia długiej pozycji. Brak wyraźnego kierunku na rynku kasowym przyniósł znaczne rozczarowanie wśród graczy terminowych. Grudniowa seria zaliczyła poważny spadek aż do 1558 pkt. Stąd kupujący jeszcze raz spróbowali sforsować opory. Kurs wrócił w okolice sesyjnych maksimów. Jednak anemiczne podciąganie indeksu nie uwiarygadniało tego ruchu. Końcówka znów należała do podaży, która doprowadziła do mocnej wyprzedaży i zamknięcia na 1577 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pękł opór przy 1600 pkt