PEŁNA-Obligatar. potwierdzają wniosek ws Elektrimu

Reuters
04-01-2002, 15:59

WARSZAWA (Reuters) - Grupa obligatariuszy Elektrimu potwierdziła w piątkowym komunikacie, że złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości spółki, która nie wywiązała się na czas ze zobowiązań wynikających w obligacji. "Obligatariusze odrzucili warunki układu i składają wniosek o ogłoszenie upadłości polskiego konglomeratu" - głosi komunikat obligatariuszy, którzy posiadają ponad 75 pr

WARSZAWA (Reuters) - Grupa obligatariuszy Elektrimu potwierdziła w piątkowym komunikacie, że złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości spółki, która nie wywiązała się na czas ze zobowiązań wynikających w obligacji.

"Obligatariusze odrzucili warunki układu i składają wniosek o ogłoszenie upadłości polskiego konglomeratu" - głosi komunikat obligatariuszy, którzy posiadają ponad 75 procent obligacji.

W komunikacie podano, że Law Debentur Trust Corporation p.l.c., powiernik posiadaczy obligacji gwarantowanych przez Elektrim złożył w piątek w sądzie rejonowym dla miasta stołecznego Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości Elektrimu.

"Wniosek powiernika jest wynikiem wspólnej decyzji obligatariuszy będących w posiadaniu ponad 75 procent obligacji wymiennych Elektrimu, którzy sprzeciwiają się próbom opóźnienie zapłaty 479.332.721,80 euro należnych obligatariuszom 17 grudnia 2001, w dniu spłaty obligacji" - podano w komunikacie.

Rzeczniczka Elektrimu powiedziała, że nie ma komentarza.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PEŁNA-Obligatar. potwierdzają wniosek ws Elektrimu