PEŁNA-Upublicznienie akcji PZU możliwe na początku X

Huta Ferrum S.A.
07-09-2001, 14:36

KRYNICA (Reuters) - Upublicznienie akcji Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) może nastąpić na początku października tego roku. Obecnie nad prospektem emisyjnym spółki pracuje Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG), powiedział w piątek dziennikarzom przewodniczący KPWiG.

"Kiedy termin dopuszczenia trudno powiedzieć. Zwykle jest jednak tak, że przed dopuszczeniem do publicznego obrotu podkomisja zbiera się i opiniuje. Mogę powiedzieć, że upublicznienie spółki nastąpi na początku października" - powiedział Jacek Socha.

Dodał, że obecnie Komisja wysłała do PZU zapytania dotyczące złożonego prospektu i uzyskała już pierwsze odpowiedzi.

"Musimy dokładnie przeczytać prospekt PZU, bowiem mamy do czynienia ze spółką zarządzającą 23 miliardami złotych" - powiedział Socha.

Zdaniem prezesa PZU, choć harmonogramy wprowadzenia spółki na giełdę są bardzo napięte, to przewiduje on iż pierwsze notowanie na warszawskim parkiecie może mieć miejsce w grudniu tego roku.

"Harmonogramy przygotowane w prospekcie są bardzo napięte, ale sądzę że możliwe jest przeprowadzenie i rozliczenie book-buildingu w październiku, natomiast notowanie na giełdzie przewiduję na początek grudnia" - powiedział Zygmunt Kostkiewicz.

Resort skarbu przesłał do KPWiG prospekt emisyjny PZU w sierpniu. W ofercie publicznej ma być sprzedane 50 procent akcji, z których 21 procent trafiłoby do inwestora strategicznego, czyli grupy Eureko.

Dzieki temu Eureko zwiększyłoby swój udział w PZU do 51 procent z obecnych 30 procent.

((Wojciech Żurawski, Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Huta Ferrum S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PEŁNA-Upublicznienie akcji PZU możliwe na początku X