Pengab wzrósł w maju o 0,9 pkt do 34,5 pkt

Internet Securities
opublikowano: 13-05-2005, 13:18

Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w maju o 0,9 pkt m/m do 34,5 pkt i jest to najwyższa wartość wskaźnika od września ub. roku i trzecia z rzędu zwyżka, wynika z “Monitora Bankowego” opublikowanego w piątek przez firmę badawczą Pentor.

Wskaźnik koniunktury bankowej Pengab wzrósł w maju o 0,9 pkt m/m do 34,5 pkt i jest to najwyższa wartość wskaźnika od września ub. roku i trzecia z rzędu zwyżka, wynika z “Monitora Bankowego” opublikowanego w piątek przez firmę badawczą Pentor.

„W kwietniu sytuacja na rynku podstawowych produktów oszczędnościowych kształtowała się niejednoznacznie, nie dając podstaw do ferowania wyroków o wyraźnym ożywieniu w sektorze bankowym. Dość wyraźne pogorszenie zaobserwowano na rynku lokat złotowych, zwłaszcza w segmencie ludności. Lepiej niż w poprzednim miesiącu kształtowała się koniunktura na rynku depozytów walutowych, zwłaszcza bieżących” – podano w komunikacie.

Dobrze rozwijała się sytuacja na rynku kredytowym, zwłaszcza kredytów dewizowych, gdzie zanotowano najlepszy wynik od dwóch lat. Drugi miesiąc z rzędu utrzymuje się też wysoka dynamika na rynku kredytów mieszkaniowych, podał także Pentor.

Sondaż został przeprowadzony pomiędzy 6 a 11 maja. W telefonicznym badaniu wzięło udział 200 placówek bankowych z całego kraju, reprezentujących wszystkie typy banków krajowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Pengab wzrósł w maju o 0,9 pkt do 34,5 pkt