PepsiCo. zamierza napoić więcej Rosjan

RB
opublikowano: 15-03-2007, 00:00

Wart 4,5 mld USD rosyjski rynek napojów przyciąga inwestycje. Koncern z USA

Wart 4,5 mld USD rosyjski rynek napojów przyciąga inwestycje. Koncern z USA

zbuduje największą fabrykę w Europie Wschodniej.

PepsiCo., jeden z największych na świecie producentów napojów, rozpoczął budowę fabryki pod Moskwą. Będzie to jego największy zakład w Europie Wschodniej. Pepsi chce zainwestować w niego 40-60 mln USD. Fabryka zajmie powierzchnię 25 hektarów, a zakończenie budowy nastąpi w sierpniu. Jej roczna produkcja wyniesie ponad 2 mld litrów napojów gazowanych oraz wody mineralnej rocznie.

W 2006 r. pod względem sprzedaży na rynku rosyjskim Pepsi zajął drugie miejsce, mając 18,4-procentowy udział. Na pierwszej pozycji uplasował się jego odwieczny konkurent — Coca-Cola — z 37-procentowym udziałem.

Pepsi ma już w Rosji pięć zakładów — w Sankt Petersburgu, Jekatierynburgu, Samarze, Soczi oraz w Moskwie — otwarcie nowego ma pomóc koncernowi w odebraniu udziałów konkurencji. Rosyjski rynek napojów wyceniany jest na 4,5 mld USD.

Budowa fabryki w regionie moskiewskim ma skrócić proces produkcyjny oraz zwiększyć dostawy szczególnie latem, kiedy sprzedaż wzrasta.

— W okresie letnim zapotrzebowanie na napoje wzrasta nawet o 50 proc. w stosunku do pozostałej części roku — mówi Gienadij Frołow, przedstawiciel X5Retail, jednej z największych rosyjskich sieci sprzedaży detalicznej

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PepsiCo. zamierza napoić więcej Rosjan