Perfect Line liczy na więcej

KL
opublikowano: 04-06-2008, 00:00

Spółka skorygowała prognozy w górę. I to bardzo mocno. Kurs też wzleciał.

Spółka skorygowała prognozy w górę. I to bardzo mocno. Kurs też wzleciał.

Notowana na New Connect (NC) spółka informatyczna Perfect Line skorygowała prognozy finansowe na ten rok i dwa kolejne. Po tej informacji akcje wzrosły wczoraj najmocniej spośród spółek z rynku NC.

„Korekta stała się konieczna z uwagi na analizę dotychczasowych wyników spółki i projektów, które są obecnie w fazie realizacji lub negocjacji” — czytamy w komunikacie.

Zysk netto w nowej prognozie na 2008 r. ma być o 36 proc. wyższy niż w poprzedniej i sięgnie 36 mln zł. Plan przychodów został zwiększony o 71 proc., do 60 mln zł.

W 2009 r. zysk netto spółki ma wynieść 5 mln zł (+61 proc. względem poprzednich prognoz), a przychody 100 mln zł (+96 proc.). W 2010 r. prognozę zysku netto zwiększono o 51 proc., do 8 mln zł, a przychodów o 58 proc., do 120 mln zł. Perfect Line istnieje od 1999 r. Spółka świadczy usługi doradcze, dostarcza oprogramowanie, serwisuje sprzęt komputerowy, integruje systemy. Odbiorcami są zarówno małe, jak i średnie przedsiębiorstwa, duże korporacje, a także instytucje państwowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy