Personalny exodus z Netii

Katarzyna Latek
opublikowano: 22-03-2007, 00:00

Alicja Kornasiewicz zrezygnowała z funkcji szefowej rady nadzorczej. Oficjalnie — z powodu nadmiaru obowiązków.

Alicja Kornasiewicz zrezygnowała z funkcji szefowej rady nadzorczej. Oficjalnie — z powodu nadmiaru obowiązków.

Co się dzieje w Netii? We wtorek z funkcji zrezygnowało dwóch członków zarządu telekomunikacyjnego operatora. Z kolei podczas wczorajszego walnego spółki rezygnację w trybie natychmiastowym złożyła Alicja Kornasiewicz, przewodnicząca rady nadzorczej. Decyzję uzasadniła nadmiarem zajęć, które nie pozwalają jej wywiązywać się z obowiązków. Znana w bankowości została przewodniczącym rady w kwietniu 2006 r., a w jej skład wchodziła od 2004 r. Inwestorzy spokojnie przyjęli tę decyzję. Wczoraj na zamknięciu rosnącej sesji za jeden walor operatora trzeba było płacić 4,17 zł, co oznacza skok o 0,7 proc.

Spółka od stycznia ma nowego prezesa, którym jest Mirosław Godlewski. Kiedy we wtorek Paweł Karłowski i Paul Kearney złożyli rezygnacje, nie podając ich przyczyny, Rai-mondo Eggink, członek rady nadzorczej spółki, zasugerował, że nowy prezes może sam sobie wybierać współpracowników.

Netia pracuje obecnie nad nową strategią, bardziej dostosowaną do obecnych warunków rynkowych. Rynek czeka na nią już od kilku miesięcy, jednak nowy prezes zapowiedział, że zostanie ona przedstawiona najpóźniej w czerwcu. Według Krzysztofa Kaczmarczyka z DB Securities, będzie ona prawdopodobnie zakładała m.in. zmniejszenie roli bezprzewodowej technologii WiMax, którą firma chciała rozwijać w ubiegłym roku. Projekt okazał się jednak porażką z biznesowego punktu widzenia. Sami przedstawiciele spółki zapowiadali w styczniu, że przygotowywana nowa strategia będzie stawiać na większą równowagę między klientami biznesowymi a indywidualnymi. Obecnie operator koncentruje się głównie na przedsiębiorstwach.

Po czwartym kwartale spółka opublikowała wyniki finansowe gorsze od prognoz i oczekiwań rynku. Skonsolidowane przychody Netii wyniosły w 2006 r. 862,06 mln zł, czyli o 5,2 proc. mniej niż przed rokiem. W całym ubiegłym roku zysk netto spółki wyniósł 60 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy